facebook instagram youtube

Trasy rowerowe

Trasa górska: Kościelisko - Dolina Chochołowska

długość 25 km, czas przejazdu 3 godz., różnica wzniesień 250 m, trasa trudna

Początek trasy rozpoczyna się w Kościelisku Kiry, u wylotu Doliny Kościeliskiej. Jedziemy drogą w stronę Czarnego Dunajca. W przysiółku Roztoki skręcamy w lewo do Doliny Chochołowskiej. Przez Siwą Polanę, asfaltową drogą dojeżdżamy do Hucisk. Dalej pod górę kamienistą drogą na Polanę Chochołowską cały czas przez Tatrzański Park Narodowy. Po drodze Niżnia i Wyżnia Brama Chochołowska i Wywierzysko Chochołowskie. Powrót tą samą drogą do Roztok. W Roztokach skręcamy w prawo i zaraz w lewo, przez most na Kirowej Wodzie, szutrową drogą dojeżdżamy
do asfaltowej drogi. Dalej w prawo do przysiółka Groń, gdzie skręcamy w prawo i obok stadionu biatlonowego dojeżdżamy do Kościeliska Kir.

Trasa górska: Zakopane - Witów - Dzianisz

długość trasy 30 km, czas przejazdu 3,5 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna

Trasę rozpoczynamy na parkingu na Polanie Szymoszkowej. Jedziemy za znakami przez wieś Kościelisko. W przysiółku Roztoki w prawo przez las szutrową drogą wjeżdżamy na polanę Płazówka. Tu warto odpocząć patrząc na otoczenie Doliny Chochołowskiej. Na polanie kilka domów i urocza kapliczka. Dalej przez Witów jedziemy asfaltową dróżką do wsi Dzianisz i dalej pod górę na Gubałówkę - 1123 m. Trudy podjazdu rekompensuje wspaniały widok na Zakopane i Tatry. Zjeżdżamy drogą do Kościeliska i dalej do Zakopanego.

Trasa górska: Harenda - Ząb - Bachledówka - Gubałówka

długość trasy 35 km, czas przejazdu 4 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna

Trasę rozpoczynamy przy Ośrodku Narciarsko - Rekreacyjny Harenda Zakopane (rower można wywieść na górę koleją). Dalej trasa wiedzie do wsi Ząb. Z Zębu jedziemy na południe na Furmanową i Gubałówkę. Cały czas piękny widok na Tatry i Zakopane. Z Gubałówki przez przysiółek Słodyczki zjeżdżamy do wsi Nowe Bystre i dalej wąską dróżką asfaltową na Bachledówkę, gdzie wielokrotnie przebywał biskup Karol Wojtyła. Piękna panorama na Tatry i Podhale. Widzimy Pilsko, Babią Górę, Gorce z Turbaczem i całą grań Tatr. Dalej jedziemy przez Czerwienne do Zębu.

Trasa rowerowa: Biały Dunajec - Bukowina Tatrzańska

długość 20 km, czas przejazdu 2,5 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna

Początek trasy zaczyna się w Białym Dunajcu przy Urzędzie Gminy. Jedziemy przez wieś i dalej przez most na Białym Dunajcu do wsi Gliczarów Dolny. Wąską, asfaltową drogą stromo pod góre do Gliczarowa Górnego. Przed nami wieś Bukowina Tatrzańska i wspaniały widok na Tatry. Tutaj skręcamy w lewo i asfaltową dróżką dojeżdżamy do przysiółka Zimni, dalej szturową drogą jedziemy na północ grzbietem między Leśnicą a Gliczarowem. Widok jak z bajki na Tatry i Podhale. Polną drogą dojeżdżamy do Gliczarowa Dolnego i dalej do Białego Dunajca.

Trasa górska: Biały Dunajec - Stołowe

długość 25 km, czas przejazdu 3 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna

Początek trasy rozpoczyna się w Białym Dunajcu przy Urzędzie Gminy, dalej przez wieś, skręcamy do Gliczarowa
Górnego. Jedziemy asfaltową drogą stromo pod górę do przysiółka Janasówka. Na wzniesieniu rozpościerają się
wspaniałe widoki na Tatry. Jedziemy w prawo do przysiółka Stołowe i dalej w dół asfaltową dróżką do potoku
Świdrowego. Następnie polną drożyną na ulicę Skupniową w Białym Dunajcu.

Trasa górska: Białka - Droga Królewska - Czarna Góra

długość 30 km, czas przejazdu 3,5 godz.,różnica wzniesień 280 m, trasa trudna

Początek trasy rozpoczyna się w Białce Tatrzańskiej. Przez Białkę dojeżdżamy do spiskiej już wsi - Trybsz, gdzie znajduje się drewniany kościółek z najstarszą polichromią z motywem tatrzańskim. Dalej przez wieś Czarna Góra do Bukowiny Tatrzańskiej. Przez przysiółek Rusiński i Głodowski Wierch dojeżdżamy do Gliczarowa Górnego, dalej szutrową drogą, grzbietem między Leśnicą a Białką Tatrzańską dojeżdżamy do Kotelnicy. Odcinek ten nazywany jest "Drogą Królewską", gdyż jak głosi historia, to tędy wracało wojsko Jana III Sobieskiego z Odsieczy na Wiedeń w 1683 r. Następnie przy górnej stacji kolejki zjeżdżamy do Białki Tatrzańskiej.

Trasa górska: Małe Ciche - Tarasówka

długość 16 km, czas przejazdu 2 godz., różnica wzniesień 230 m, trasa trudna

Trasę rozpoczynamy we wsi Małe Ciche. Jedziemy przez wieś do połączenia z drogą Oswalda Balzera  na Wierch
Poroniec. Tu w lewo na Polane Zgorzelisko i dalej drogą leśną na Tarasówkę, znaną ze Święta Bacowskiego. Cały
czas piękne widoki. Z Tarasówki stromy zjazd polną drogą do Małego Cichego.

Trasa górska: Bukowina Tatrzańska - Czarna Góra - Leśnica

długość 40 km, czas przejazdu 4 godz., różnica wzniesień 300 m, trasa trudna

Początek trasy rozpoczyna się w Bukowinie Tatrzańskiej przy Urzędzie Gminy. Jedziemy asfaltową drogą do wsi Czarna Góra położonej już na Spiszu. Dalej przez Trybsz do Leśnicy i przez wieś pod górę do Bukowiny Tatrzańskiej. Na tym odcinku trasy rozprzestrzeniają się przepiękne widoki na Tatry. Następnie przez Rusiński Wierch zjeżdżamy pod Urząd Gminy.

Trasy downhill'owe - Harenda Joy Ride Bike Park

trasa trudna i trasa łatwa

Trasy prowadzą ze szczytu pod dolna stację kolei. Trasa trudna – czerwona, przeznaczona jest dla wymagających riderów, natomiast trasa łatwa, otwarta została z myślą o początkujących miłośników tego sportu. Przez cały sezon park jest zabezpieczony materacami i oznakowany. Jeśli ktoś nie lubi jeździć pod górę, może skorzystać z kolei krzesełkowej przystosowanej do przewozu rowerów. Na Harendzie znajduje się też wypożyczalnia rowerów.


Źródła:
www.tatry.pl
www.tpn.pl
www.harendazakopane.pl
NAGRODY
REKLAMA