facebook instagram youtube

IX EUROPEJSKIE TARGI PRODUKTÓW REGIONALNYCH 11-15 sierpnia 2018

IX EUROPEJSKIE TARGI PRODUKTÓW REGIONALNYCH

Zakopane, 11 - 15 sierpnia 2018 r.

To unikatowa impreza, promująca Region Tatrzański, przybliża jego tradycje, historię, kulturę i … wabi kuchnią regionalną.Tegoroczne Targi zainauguruje konferencja pn. „Miód i pszczelarstwo w kulturze europejskiej” . Zwiedzający będą mogli brać udział w warsztatach rękodzieła artystycznego, konkursach, prezentacjach i degustacjach potraw oraz napojów, pokazach kulinarnych mistrzów Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników oraz innych atrakcjach.

Odbędzie się wiele interesujących imprez towarzyszących: Konkurs na Najlepszy Produkt Spożywczy, Konkurs na Najlepszy Oscypek, Konkurs na Najładniejsze Stoisko. Uzupełnieniem Targów będzie ekspozycja podhalańskiego dziedzictwa kulturowego w miejscu nazwanym Zarembek Tradycji.

 Sierpień to czas gdy pod Tatrami odpoczywa kilkaset tysięcy turystów z Polski i z całego świata. Dla nich (ale także dla mieszkańców), Europejskie Targi Produktów Regionalnych będą wyprawą w najciekawsze zakątki autentycznej Polski i Europy .

Jedną z atrakcji targów jaką jest Festiwal Oscypka i Serów Wszelakich, otworzy barwny korowód, w którym uczestniczyć bedą bacowie, delegacje władz samorządowych, goście zaproszeni i turyści. Podczas Festiwalu odbęda się występy zespołów regionalnych, degustacja potraw góralskich oraz oscypka, bundzu i żętycy.


Bogactwo kolorowych strojów podhalańskich a do tego śpiew i  żywiołowe tańce zespołów folklorystycznych – to przepis na wyjątkowe wydarzenie: IX Europejskie Targi Produktów Regionalnych, które organizowane będą w dniach 11 - 15 sierpnia 2018 roku w Zakopanem.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej niewątpliwie prestiżowej imprezie, przyciągającej rokrocznie rzesze zwiedzających.NAGRODY
REKLAMA